Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych do udziału w trójstronnym seminarium polsko-izraelsko-niemieckim, które odbędzie się w dniach 22-27 września 2013 roku w Krzyżowej (woj. dolnośląskie).
Celem seminarium jest nawiązanie kontaktów partnerskich. Chcemy zachęcić nauczycieli do zorganizowania wspólnych projektów wymiany.
Temat i program:
Historię łączącą Polskę, Izrael i Niemcy można zrozumieć tylko poprzez dialog; razem można wypracować wizję przyszłości na bazie wzajemnej tolerancji.
Podczas seminarium będzie okazja do poznania kolegów z innych krajów, wymiany doświadczeń oraz merytorycznego przygotowania przyszłego wspólnego projektu wymiany młodzieży. Za pomocą metod aktywizujących i pracy w grupie omówione zostaną zagadnienia związane z wymianą młodzieży, między innymi współpraca w zespole międzykulturowym, zarządzanie projektem, dynamika grupy oraz obchodzenie się z tematem historii.
W programie przewidziana jest również wspólna podróż studyjna. Ponadto organizatorzy przedstawią swoje oferty wspierania przyszłych projektów wymian, które zrodzą się po seminarium.
Warunki uczestnictwa:
Rekrutacji izraelskich uczestników dokonuje Izraelska Rada Wymiany Młodzieży.
Zakwalifikowany może zostać tylko jeden nauczyciel z danej szkoły. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do doboru uczestników, tak aby kandydatury ze wszystkich krajów pasowały do siebie.
Termin nadsyłania zgłoszeń to 30 kwietnia 2013 roku.
Szczegółowe informacje otrzymają zakwalifikowani uczestnicy.
Partnerzy projektu:
Partnerami projektu są Ośrodek Rozwoju Edukacji, Fundacja „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, Ambasada Izraela w Warszawie oraz Izraelska Rada Wymiany Młodzieży.
Pomysł trójstronnego seminarium dla nauczycieli powstał jesienią 2012 roku podczas posiedzenia wspólnej polsko-izraelskiej Komisji ds. Polsko-Izraelskiej Wymiany Młodzieży.
Odpowiedzialny za seminarium w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży jest Malte Koppe (malte.koppe[at]pnwm.org).
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław